Питання та відповіді

Що таке матча?

Матча — чай, вирощений спеціальним чином і подрібнений на порошок.

Унікальні технології дозволяють зберегти всю користь чайного листа, а також надають яскравого зеленого кольору.

Як виготовляють матча?

Крок 1. Тінь

Наш чай затінюється за 20 днів до збирання врожаю. Чай накопичує теанін та яскравий колір.

Крок 2. М'якоть

Зібране листя обдають парою, а м'якоть чайного листа відокремлюють від прожилок і висушують.

Крок 3. Помел

Після цього чай подрібнюється в порошок на камʼяних жорнах і герметично упаковується.

Чим корисний матча?

L-теанін — має релаксуючий ефект, стимулює мозкову діяльність.

Катехін — сприяє спалюванню жирів, має антибактеріальну властивість.

Антиоксиданти — уповільнюють процеси старіння організму, перешкоджають розповсюдженню інфекцій.

Чим відрізняється китайський матча від японського?

Китайський матча — дешева та неякісна підробка, що сильно відрізняється за всіма параметрами у гіршу строну. Його смак дуже гіркий, а колір — болотяний. У більшості випадків це — просто перемелений зелений чай, листя якого навіть не затінюють за кілька тижнів до збору.

Чим відрізняється церемоніальний матча від інших?

Залежно від розташування плантацій, часу збору, способу вирощування та технології виробництва можна виділити 3 види чаю:

  • Кулінарний матча. Найдешевший сорт матча низької якості. Має жовтуватий колір та дуже гіркий смак.
  • Преміальний матча. Цей сорт часто використовують у HoReCa, він чудово підходить для таких напоїв як матча лате, матча оранж та десертів. Має яскраво-зелений колір та легку гіркуватість. В нашій лінійці це — Матча Преміум.
  • Церемоніальний матча. Сорт відрізняється м'яким смаком і відсутністю гіркоти, саме такий Матча японці використовують для щоденного чаювання. У нас представлені сорти Kotobuki, Hatsu-Koi. Найбільш дорогі та елітні сорти — як Omoide та Tenju — зазвичай п’ють за особливої нагоди або дарують людям, яких глибоко поважають.

Ми не продаємо кулінарний матча, проте попереджаємо, що поза Японією багато продавців частенько називають такий матча преміальним, а деякі — навіть церемоніальним.

Чи є у матча кофеїн?

Так, звісно, в матча міститься кофеїн, оскільки це перетертий зелений чай — проте, на відміну від кави, матча не викликає звикання та різкого спаду енергії після вживання.Крім кофеїну, матча містить амінокислоту L-теанін, завдяки якій матча має вражаючу здатність стимулювати і заспокоювати одночасно.

Як зберігати матча?

Зберігати матча варто в сухому та темному місці при температурі не більше 25°С. Ми не рекомендуємо тримати відкритий матча в холодильнику, адже через конденсат на стінках упаковки може утворитися волога, що зіпсує чай.

Чи можна пити матча вагітним?

Якщо ви не маєте протипоказань до зеленого чаю та кофеїну, то швидше за все можна. Краще проконсультуйтесь зі своїм лікарем 🙂

Чи можна пити матча при гіпертонії?

Так, незважаючи на вміст кофеїну в матча, він не сприяє підвищенню тиску. Звісно, не варто зловживати напоєм. Також ми не рекомендуємо пити матча, коли тиск підвищений.У будь-якому випадку, за наявності захворювань краще проконсультуватися зі своїм лікарем.

Чи можна пити матча, коли тиск знижений?

Можна, навіть потрібно! Матча сприяє нормалізації тиску, тонізує організм та покращує самопочуття 😌У будь-якому випадку, за наявності захворювань краще проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Чим можна замінити бамбуковий вінчик?

Матча необхідно добре збити — для цього може підійти, наприклад, блендер або спінювач молока.Однак ми не рекомендуємо нехтувати японськими традиціями. Ритуал приготування Матча допомагає споживати більш свідомо та насолоджуватися slow living 😌

Чи можна пити матча натщесерце?

Ні, ні і ще 1000 разів ні!Будь-який зелений чай НЕ МОЖНА пити вранці натщесерце — особливо тим, хто має проблеми з травною системою.Але це не означає, що чай п'ють лише після сніданку. Можна просто додати до чаю легких закусок або випити чашку матча лате. Чудовим вибором будуть: шоколад, фініки, сушений манго, тістечка моті або вагаші, чи будь-які натуральні цукерки.

Чи можна матча дітям?

Дітям до 7 років точно не варто пити зелений чай, адже він містить багато кофеїну. Старшим — можна, але у слабкій концентрації та обов'язково не натщесерце!В Японії великою популярністю користується напій, який готується на основі перетертого чаю — ходжича лате. Він суперсмачний, не містить кофеїну та дуже схожий на кавовий лате з легким карамельним присмаком. Тому ми часто називаємо його дитячою кавою.

Що таке блакитний матча?

Блакитний матча — це не матча, а порошок, який отримують, висушуючи квіти Кліторії Трійчастої. Він має сильний розслабляючий ефект, квітковий смак та яскравий синій колір.До речі, у перекладі з японського «матча» дослівно означає «перемолотий чай» — саме тому у світі порошкового чаю його також почали називати словом матча, проте блакитний матча не має нічого спільного зі справжнім японським матча — та й взагалі з чаєм 

Коли у Вас буде рожевий матча?

Ніколи. В нашому асортименті завжди будуть представлені найкращі сорти матча та листовий чай з Японії. Ми свідомо відмовляємося від трендів і ніколи не продаватимемо кольорові порошки з квітів, сублімованих фруктів або овочів і не називатимемо їх словом «матча» 😌